liczba-zakazen-covidjpg

Powiat legnicki: Weekendowa liczba zakażeń koronawirusem

W ten weekend liczba zakażeń w powiecie legnickim była niemal dwukrotnie mniejsza niż w weekend poprzedni. Według danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia podczas weekendu w powiecie legnickim wykryto 117 zakażeń koronawirusem.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, liczba zakażeń koronawirusem obejmuje 117 nowych przypadków na terenie powiatu legnickiego. Jest to prawie dwa razy mniej niż w poprzedni weekend. Ponadto, liczba osób na kwarantannie również zaczyna się zmniejszać.

Nowe zakażenia wykryto podczas weekendowych testów na obecność koronawirusa. Wśród nowych pacjentów znalazło się 83 mieszkańców Legnicy i 34 mieszkańców powiatu legnickiego. Spadająca liczba zakażeń to jak najbardziej dobra wiadomość. Jednak należy wziąć pod uwagę, że w dni robocze wykonuje się znacznie więcej badań niż przez weekend. Z tego względu statystyki są nieco zaniżone.

Ponad 2 200 pacjentów na kwarantannie

Obecnie na kwarantannie przebywa 2 271 pacjentów, w tym 1 345 legniczan i 926 mieszkańców powiatu legnickiego. Tutaj również nastąpił spadek względem poprzedniego tygodnia, podczas którego na kwarantannie przebywało 3 612 pacjentów.

Ministerstwo Zdrowia apeluje, aby nie zapominać o przestrzeganiu obostrzeń sanitarnych, przede wszystkim o zakrywaniu ust i nosa w miejscach publicznych, dezynfekowaniu rąk i utrzymywaniu bezpiecznego dystansu.