Policja rozbiła samochodową dziuplę w powiecie legnickim

Legnicka Policja poinformowała, że rozbiła dziuplę samochodową na terenie powiatu legnickiego.

Od dawna Policja rozpracowywała grupę przestępczą, która sprowadzała z Niemiec kradzione auta, aby następnie, w Polsce, zamienić je na części samochodowe. Akcja, która miała miejsce, jest wynikiem wzmożonej pracy Policjantów i ich zaangażowania w zwalczanie przestępczości samochodowej.

Po wejściu na teren wytypowany jako miejsce dziupli, okazało się, że znajduje się tam mnóstwo części samochodowych. W toku prowadzonych czynności ustalono, że są to elementy pochodzące z dwudziestu dziewięciu pojazdów, prawdopodobnie głównie skradzionych w Niemczech. Niektóre z nich, zabezpieczone na miejscu, trafiły już do dokładnej ekspertyzy, która powinna ustalić skąd dokładnie pochodzą. Wartość znalezionych części samochodowych oszacowano, na więcej niż pięćset tysięcy euro. Po przeliczeniu, otrzymujemy niemałą kwotę, dwóch milionów złotych.

W związku ze sprawą, udało się zatrzymać trzy osoby, podejrzane o branie udziału w całym procederze. Na razie grozi im do 10 lat więzienia, za paserstwo w stosunku do mienia o znacznej wartości.

Czynności prowadzone były przez funkcjonariuszy z terenu Legnicy, Wrocławia, ale także i Niemiec, gdzie prawdopodobnie samochody zostały ukradzione.

Dokładana i rzetelna praca Policjantów, w tym także poprawne wytypowanie lokalizacji dziupli i dobrze przeprowadzona akcja, zagwarantowały sukces w zwalczaniu przestępczości samochodowej.