Zmiana rozkładów jazdy pociągów

13 grudnia opublikowano nowe rozkłady jazdy pociągów. Zmiana dotyczy głównie pociągów Kolei Dolnośląskich. Na pasażerów czekają duże udogodnienia.

Nie zostały usunięte żadne połączenia. To bardzo dobra informacja dla pasażerów. Nie zmienił się także harmonogram, czyli czas odjazdów i przyjazdów pociągów. Dużym ułatwieniem dla podróżnych będą za to nowe połączenia, głównie na terenie Dolnego Śląska. W sumie będzie ich dwadzieścia osiem. Tutaj mamy dobrą wiadomość dla osób, które podróżują na trasie Wrocław-Legnica. Dodano tam dwa nowe kursy.

W nowym rozkładzie pojawiły się także nowe kursy przyśpieszone. Ich będzie dwanaście. Takim pociągiem dojedziemy z Wrocławia do Legnicy w około 37 minut. Niestety na tej trasie został dodany tylko jeden taki kurs. Głównym celem dodania kursów przyśpieszonych jest skrócenie czasu, jaki potrzebny jest na dojazd do Wrocławia, a głównymi miastami Dolnego Śląska. Innymi miejscami, poza Legnicą, gdzie dojedziemy w trybie przyśpieszonym są jest na przykład Jelenia Góra, Świdnica, Wałbrzych czy Kłodzko.

Jakie jeszcze zmiany i udogodnienia wprowadziły Koleje Dolnośląskie?

Od 13 grudnia będzie możliwość skorzystania z aż dwudziestu dwóch przystanków na żądanie. Do tej pory były tylko dwa, w Krzyżowej i Nowej Wsi Legnickiej. Od zmiany rozkładu jazdy, wysiądziemy także w Bierkowicach, Błażkowej, Bolesławicach Świdnickich, Gorzuchowie Kłodzkim, Górzyńcu, Jedlinie Górnej, Kłodzku Książku, Kłodzku Zagórzu, Kulinie Kłodzkim, Kwieciszowicach, Lewinie Kłodzkim, Młyńsku, Nowej Rudzie Przedmieście, Nowej Rudzie Zdrojowisko, Starym Wielisławiu, Studziance, Suszce, Uboczu, Unisławiu Śląskim oraz Wierzchowicach. Koleje Dolnośląskie jako pierwsze wprowadziły przystanki na żądanie. Jak widać, planują nadal rozwijać ten pomysł. Jeśli chcemy wysiąść na takim przystanku, musimy wcisnąć specjalny przycisk lub (w przypadku jego braku) poinformować, o zamiarze wysiadania, obsługę. W pociągach są także nadawane specjalne komunikaty, o tym, że za chwilę będzie możliwość, żeby wysiąść na przystanku na żądanie. Jeśli z kolei chcemy wsiąść do pociągu, wystarczy tylko stanąć na peronie w widocznym miejscu.

Dodano także na trasie pociągów dwa nowe przystanki. Jeden z nich to Bielawa Centralna, natomiast drugi to Wałbrzych Centrum.

Nowy rozkład jazdy pociągów to udogodnienie nie tylko dla mieszkańców Dolnego Śląska, ale także i dla turystów.