nielegalne-kasyno

W dolnośląskim zarekwirowano 49 maszyn hazardowych

W związku z podejrzeniem prowadzenia nielegalnej działalności hazardowej Krajowa Administracja Skarbowa sprawdziła 11 lokali na terenie województwa dolnośląskiego. W trakcie kontroli zarekwirowano 49 automatów do gier i zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce.

Współpracując z lokalną policją, funkcjonariusze skarbówki na Dolnym Śląsku skontrolowali 11 lokali podejrzanych o działalność hazardową. Policjanci sprawdzali lokale w powiecie legnickim, górowskim, karkonoskim, lwóweckim, milickim, oleśnickim i świdnickim, a także w miejscowościach jak Bolesławiec, Głogów, Świdnica i Zgorzelec.

Jak poinformowała rzecznik Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek, zamknięto kilka nielegalnych kasyn, w tym jedno operujące w miejscowości Prochowice na terenie powiatu legnickiego. W nielegalnym kasynie zarekwirowano dwa automaty do gry hazardowej i ponad 1200 złotych w gotówce.

100 tysięcy złotych grzywny za jeden automat do gier

W sumie policja zabezpieczyła 49 maszyn hazardowych i gotówkę na kwotę około 45 tysięcy złotych. Za posiadanie nielegalnych automatów do gier grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Za każdą maszynę hazardową, która nie jest licencjonowana lub wykorzystywana w lokalu bez licencji na hazard, grozi grzywna do 100 tysięcy złotych. W związku z tym karę może ponieść zarówno właściciel automatów, jak i właściciel lokalu, w którym te maszyny są udostępniane.