maseczki-covid

Interwencje legnickich policjantów w sprawie przestrzegania obostrzeń sanitarnych

Legniccy policjanci nie zwolnili tempa w sprawdzaniu zatłoczonych miejsc publicznych, pilnując, aby mieszkańcy stosowali się do panujących obostrzeń i przestrzegali zasad sanitarnych. Kilka dni temu Miejska Komenda Policji w Legnicy opublikowała dane statystyczne dotyczące liczby mandatów, pouczeń i interwencji związanych z restrykcjami z powodu czwartej fali koronawirusa.

Jak podaje biuro prasowe KMP w Legnicy, funkcjonariusze każdego dnia patrolują dworce, autobusy, urzędy, banki, apteki i galerie handlowe. I w przypadku większości osób, które nie zakrywają ust i nosa, spotykają się jedynie z policyjnym pouczeniem.

Niemniej jednak, jeśli ktoś w dalszym ciągu odmawia założenia maseczki, pomimo poleceń policji, może skończyć z mandatem nawet w wysokości 500 PLN. Są także osoby, które korzystają ze swojego prawa do odmowy przyjęcia mandatu. W takich przypadkach kierowany jest wniosek do sądu.

Ponad 450 sprawdzonych obiektów

Według statystyk policyjnych z okresu od 18 października do 8 listopada – w ciągu tych trzech tygodni mundurowi przeprowadzili kilkaset kontroli na terenie całego miasta.

Odwiedzili około 80 punktów gastronomicznych, 300 sklepów i 75 centrów handlowych. Łącznie wystawiono 26 mandatów, dwa wnioski skierowano do sądu i zastosowano prawie 470 pouczeń.