dom-dziecka-mikolaj

Pod dom dziecka podjechał Mikołaj w świecącym busie

W minioną sobotę w domu dziecka w Legnicy pojawił się Święty Mikołaj, który z okazji nadchodzących świąt rozdawał szkrabom fantastyczne prezenty. Mikołaj odwiedził dzieci, podjeżdżając pod budynek kolorowym busem z tysiącem świecących lampek, który pękał w szwach od ilości świątecznych podarków.

4 grudnia do domu dziecka przy ul. Wandy w Legnicy przybył Święty Mikołaj, który nie pojawił się w saniach, a w ślicznie udekorowanym busie z licznymi prezentami dla najmłodszych. Dzieci przywitały Brodacza ogromnymi okrzykami radości i nie odstępowały go na krok do ostatniej minuty pobytu.

W ramach obdarowywania podarkami dzieci otrzymały rozmaite paczki z łakociami, zabawkami i przydatnymi przyborami. Ponadto, dom dziecka w Legnicy otrzymał również od Mikołaja bon na zakupy o wartości ponad sześciu tysięcy złotych, aby w te święta nikomu nie zabrakło prezentów.

Bus wypakowany wspaniałymi podarkami

Psycholog z domu dziecka, pani Paulina, poinformowała, że Mikołaj był bardzo hojny dla dzieci i przyjechał do nich w odwiedziny, korzystając z pięknie przystrojonego busa. Okazało się, że cały samochód załadowany był prezentami, z których dzieci były bardzo zadowolone.

Według odwiedzających domy dziecka Mikołajów, czyli Kacpra Zawieruchy i Pawła Zaręby – nie ma nic lepszego niż uśmiechy na twarzach dzieci, które cieszą się z otrzymanego prezentu. Mikołajowie dodali, że dom dziecka w Legnicy nie jest jedynym przystankiem na ich świątecznej trasie. Z tego względu po wizycie w Legnicy Mikołaj zawita w domu dziecka w Golance Dolnej.

Wizyta Mikołaja w domu dziecka była możliwa dzięki inicjatywie mieszkańców Legnicy, którzy postanowili wesprzeć potrzebujące dzieci i osłodzić ich świąteczny nastrój. W sumie legniczanie zebrali około 30 tysięcy złotych (gotówka + prezenty), które powędrowały na zakup podarków dla dzieci z domów dziecka.