Święty Mikołaj i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w legnickim Domu Dziecka i Pogotowiu Opiekuńczym

23 grudnia dla dzieciaków z Domu Dziecka przy ulicy Wandy, a także Pogotowia Opiekuńczego mieszczącego się przy ulicy Wojska Polskiego, był dniem szczególnym.

Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia do wszystkich dzieciaków przyszedł święty Mikołaj! Nie był jednak sam… Towarzyszyli mu żołnierze z 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej pod dowództwem pułkownika Artura Barańskiego.

Jako pierwszy odwiedzili Dom Dziecka, w którym obecnie mieszka 26 podopiecznych, a w najbliższym czasie ma ich być jeszcze więcej. Święty Mikołaj, przy pomocy żołnierzy, wręczył prezent, który przyda się wszystkim domownikom. Jest to pralka, która zastąpiła stary, zużyty już sprzęt. To nie był jednak koniec niespodzianek. Dla każdego podopiecznego przygotowano także paczkę świąteczną. Dzieci otrzymały między innymi słodycze, drobne zabawki, puzzle. Nie zabrakło także gadżetów wojskowych, które przez cały rok będą przypominały, że święty Mikołaj miał niezwykłych pomocników.

Po wizycie w Domu Dziecka przyszedł czas na odwiedziny w Pogotowiu Opiekuńczym, gdzie w tym świątecznym czasie znalazło się kilka dzieci. Otrzymały słodycze i mnóstwo radości. Wizyta tych niezwykłych gości, z pewnością choć na chwilę sprawiła, że na ustach dzieci zagościł uśmiech.

Poza placówkami na terenie Legnicy, żołnierzom i świętemu Mikołajowi udało się znaleźć czas, by odwiedzić także Domy Dziecka w Golance i Krzydlinie.

Dla dzieci, które święta spędzają bez swoich najbliższych wizyta tak niezwykłych gości na pewno była ogromną niespodzianką. Emocje wzbudzał zapewne nie tylko święty Mikołaj, ale także i jego niecodzienni, ubrani w mundury pomocnicy. Dzieci miały możliwość porozmawiać z osobami, które związały się z wojskiem. To także było dla nich ciekawe doświadczenie. W końcu nie w każde Święta spotyka się takich ludzi.

Akcja przeprowadzona przez 16 Dolnośląską Brygadę Obrony Terytorialnej nie udała by się, gdyby nie osoby w nią zaangażowane. Poza żołnierzami włączyli się w nią między innymi, Pan Starosta Adam Babuśka i Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Dzięki nim udało się przygotować ponad 100 paczek, które trafiły nie tylko do dzieci z Legnicy, ale także i tych, które święta spędzają w innych placówkach w okolicy.

1 komentarz

  1. Taki mały gest, a z pewnością ucieszył wszystkie dzieci w Domu Dziecka.

Komentarze wyłączone.