Nocna praca policjantów w Legnicy

Pomimo Świąt Bożego Narodzenia, ostatnie dni były dla legnickich policjantów niezwykle pracowite. W nocy z 23 na 24 grudnia, czyli ze środy na czwartek, legnicka policja przeprowadziła szereg działań, które miały poprawić poziom bezpieczeństwa na ulicach Legnicy i okolic.

Działania prowadzone były na terenie całego powiatu. Na ulicach można było nie tylko zobaczyć policjantów pieszo patrolujących okolicę. Było także więcej radiowozów, zarówno tych oznakowanych, jak i cywilnych.

Policjanci, dla których ta noc była pracowita, skupiali się przede wszystkim na ograniczeniu przestępstw związanych z mieniem, czyli na przykład kradzieży samochodów czy włamaniom do domów i mieszkań. Kontrolowali też osoby przemieszczające się. Szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie zasad i obowiązków związanych z epidemią koronawirusa. Policjanci odwiedzili też miejsca, na których występuje ostatnio duża przestępczość. Były to między innymi obiekty handlowe czy niestrzeżone parkingi.

Legnicka policja, na drogach wylotowych z miasta, zatrzymywała również pojazdy, którymi szczególnie interesują się złodzieje i które najczęściej giną.

Jakie wyniki osiągnęli policjanci podczas swojej nocnej pracy?

Udało im się odnaleźć ukradziony samochód, konkretnie Fiata Punto. Pojazd wrócił już do swojego prawowitego właściciela.

Podczas nocnej pracy zatrzymali kilku sprawców poważnych przestępstw. Wśród nich znalazła się osoba, która podczas włamania do jednego z mieszkań, ukradła z niego 20 tysięcy złotych. Za ten czyn grozi jej kara 10 lat pozbawienia wolności.

Poza tym policjanci nałożyli za mniejsze wykroczenia kilka mandantów i pouczeń.

Nie była to pierwsza tego typu akcja przeprowadzona przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Tym razem w działania włączyli się także funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy pomagali w zwalczaniu przestępczości.

Wszystkie akcje, które prowadzi legnicka policja, mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa na terenie miasta. Nawet w okresie przedświątecznym, policjanci z legnickiej Komendy Miejskiej czuwają, by mieszkańcy mogli spać spokojnie.

1 komentarz

  1. Mimo wszystko, była to jedna z najspokojniejszych nocy świątecznych, dzięki skutecznej pracy policji.

Komentarze wyłączone.