Kradzież samochodu marki Jeep w Legnicy. Odnaleziono go we Wrocławiu

Kilka dni temu na jednej z legnickich ulic doszło do kradzieży samochodu Jeep Grand Cherokee, którego wartość w przybliżeniu określono na 200 000 zł. Na szczęście legnickim kryminalnym udało się odzyskać samochód. Co ciekawe, samochód został odnaleziony we Wrocławiu.

Okradziono firmę na terenie Legnicy

Kradzież samochodu była jedynie częścią większej akcji, która została rozegrana w Legnicy. Otóż do poważnego włamania doszło na terenie jednej z legnickich firm. Przestępcy nie przebierali w środkach i połasili się na kilak laptopów, telefony komórkowe, karty płatnicze, dysk zewnętrzny, a także kluczyki od kilku samochodów mieszczących się na terenie firmy.

Kryminalnym z Legnicy już kilka godzin po całym zdarzeniu udało się zatrzymać dwie osoby, które mogły mieć potencjalny związek z akcją kradzieży. Następnie po kilku dniach prowadzonego śledztwa funkcjonariuszom udało się dotrzeć do Wrocławia. To właśnie tam znaleziono skradziony pojazd marki Jeep. Policja postanowiła już zarzuty 46-latkowi związane z kradzieżą z włamaniem, a także użytkowaniem pojazdu. Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia.

Sprawa wciąż jest w toku. Policjanci starają się wyjaśnić dokładne okoliczności całego zajścia. Nie wykluczają oni, że w trakcie dalszego śledztwa może dojść do kolejnych zatrzymań.