Deszcz znowu spowodował zalanie legnickich alejek w Parku Miejskim

Fontanny mieszczące się w legnickim Parku Miejskim miały być nową atrakcją turystyczną. Początkowo tak właśnie było, ponieważ alejka z fontannami prezentuje się naprawdę dobrze. Jednak niestety, ale kolejne ulewne deszcze na terenie miasta spowodowały, że alejki zlokalizowane przy fontannach ponownie zostały doszczętnie zalane.

Zalane fontanny i alejki w Parku Miejskim

Już na początku maja 2021 r. ukończono inwestycję związaną z budową fontann w Parku Miejskim, a dokładnie w jego francuskiej części. Niestety, już podczas pierwszego tygodnia można było zauważyć, że opady deszczu powodują zalewanie alejek. Całą sytuację próbował uspokoić mężczyzna, który stróżuje nieopodal nowej inwestycji. Twierdzi on, że to normalne i woda po pewnym czasie sama spłynie.

W ostatnich dniach sytuacja jednak powtarza się regularnie. Każdy większy deszcz sprawia, że alejki są po prostu zalane wodą. Na trasie alejek pojawia się woda, a także niezbyt przyjemne błoto.

Urząd miasta zapewnia, że z inwestycją wszystko jest w porządku

Modernizacja Parku Miejskiego, a także inwestycja w fontanny przy alejkach była dosyć głośnym i dużym przedsięwzięciem. Cała inwestycja kosztowała miasto aż 15,7 mln zł. Czy w przypadku stojącej wody deszczowej w alejkach Parku Miejskiego można mówić o tym, że inwestycja okazała się niewypałem?

Według urzędników wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z planem. Z kolei pojawiająca się woda w alejkach po obfitych deszczach jest całkowicie czymś normalnym. Urząd miasta zaznacza, że inwestycja pozytywnie przeszła odbiór techniczny, a podczas całego procesu nie stwierdzono żadnych większych wad.

Na ten moment ciężko stwierdzić, czy na terenie Parku Miejskiego odbędą się jakieś kolejne prace modernizacyjne, które miałyby na celu usunięcie nietypowego problemu. Jednak skoro Urząd Miasta uważa, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, a stojąca woda jest czymś zupełnie normalnym, to najprawdopodobniej żadnych poprawek się nie doczekamy.