pijany-kierowca-legnica

Policjant po służbie pomógł w ujęciu pijanego kierowcy

Na parkingu przed jednym z legnickich marketów policjant po służbie zauważył kierowcę, który wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu. Dzięki interwencji funkcjonariusza nietrzeźwy mieszkaniec Legnicy został zatrzymany i pozbawiony prawa do prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na parkingu przed jednym z marketów w Legnicy, gdzie 55-letni mieszkaniec miasta zrobił sobie krótką przerwę na uraczenie się alkoholem. Spożywającego trunek mężczyznę zauważył policjant w cywilu, który wraz ze swoimi dziećmi przyjechał do sklepu na zakupy.

W momencie, gdy asp. Cyprian Bandrowski pakował swoje zakupy i pomagał dzieciom wsiąść do samochodu, spostrzegł, że mężczyzna, który przed chwilą skończył picie alkoholu, wsiada teraz za kierownicę swojego pojazdu marki Skoda. 55-letni legniczanin odjechał z parkingu, w związku z czym policjant postanowił go śledzić.

Mężczyzna zatrzymany przez patrol drogowy

Jak informuje rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy asp. Anna Grześków, jadący za mężczyzną policjant powiadomił o sytuacji dyżurnego, który wysłał za nietrzeźwym kierowcą patrol z drogówki. W trakcie śledzenia asp. Cyprian Bandrowski na bieżąco informował funkcjonariuszy, jaką trasą podąża nietrzeźwy mężczyzna.

Policjanci z drogówki szybko namierzyli i zatrzymali kierowcę, a następnie zafundowali mu badanie na trzeźwość alkomatem. Okazało się, że jest pijany. 55-letni mieszkaniec Legnicy stracił prawo do prowadzenia pojazdów na okres 3 lat. Grozi mu również do 2 lat pozbawienia wolności za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości.