dealer-marihuana

19-letni legniczanin miał przy sobie 120 g marihuany

Patrol policji z Legnicy zatrzymał 19-letniego mężczyznę, który na jednym z osiedli sprzedawał nielegalne substancje odurzające. Podejrzany został przewieziony do aresztu, gdzie usłyszał zarzuty związane z posiadaniem 120 porcji marihuany, za co grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę (13 października) na podwórku osiedlowym w centrum Legnicy. Patrolujący okolicę mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy spostrzegli dwójkę młodych mężczyzn, którzy przejawiali podejrzane zachowanie. W związku z tym funkcjonariusze postanowili ich wylegitymować.

Podejrzany przechowywał w kieszeni 120 porcji handlowych marihuany

Przeszukując 19-letniego mieszkańca Legnicy, policjanci znaleźli w kieszeni jego kurtki worek strunowy wypełniony suszem roślinnym. Okazało się, że podejrzany przechowywał w nim ponad 120 g marihuany, z której można było przygotować tyle samo porcji handlowych. 19-latek został zatrzymany i osadzony w areszcie policyjnym. Drugi mężczyzna został wypuszczony na wolność.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy Krzysztof Oleniacz poinformował, że za posiadanie takiej ilości substancji odurzających podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Polskie prawo zakazuje posiadania jakiejkolwiek ilości narkotyków. W związku z tym 19-latka czeka teraz wizyta w sądzie, gdzie będzie musiał ponieść odpowiedzialność za swoje postępowanie.