Policja zatrzymała 43-letniego dilera

Legnickiej policji udało się namierzyć magazyn-dziuplę, gdzie znajdowały się narkotyki, amunicja oraz pieniądze. Kryminalni zatrzymali już 43-letniego mężczyznę, który zostać oskarżony o przestępstwa narkotykowe. Warto wiedzieć, że na terenie całego miasta znaleziono ponad dwa tysiące porcji handlowych metamfetaminy. Warto wspomnieć także o trzystu sztukach amunicji. Odkryto również pokaźne pokłady gotówki, która została pozyskana ze sprzedaży używek oraz nielegalnych naboi. Nie wiadomo jeszcze, czy udało się namierzyć wszystkie dziuple.

Narkotyki w hali magazynowej

Policjanci z Legnicy dostali informacje, że w jednej z hali magazynowych znajdujących się na terenie miasta może znajdować się magazyn narkotyków. Po sprawdzeniu budynku okazało się, że jest to prawdą. Jagoda Ekiert z biura prasowego Komendy Miejskiej w Legnicy mówi:

„Praca operacyjna legnickich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania 43-letniego mieszkańca Legnicy podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Z uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że mężczyzna w jednej z hali magazynowej na terenie Legnicy może posiadać znaczną ilość narkotyków.”

Ponad 2000 porcji handlowych metamfetaminy

Kryminalni zdecydowali się na przeszukanie magazynu. Udało im się znaleźć ogromną ilość narkotyków – metamfetamina została już podzielona na porcje handlowe. W obiekcie znajdowały się nie tylko używki, ale również narzędzia niezbędne do ich konfekcjonowania. Zabezpieczono także naboje różnego kalibru, które oczywiście pochodziły z nielegalnych źródeł. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia – został oskarżony o przestępstwa narkotykowe, jednak najprawdopodobniej sąd postawi mu również inne zarzuty. Podkomisarz Ekiert informuje:

„Policjanci postanowili sprawdzić trop i przeszukać magazyn. –  W środku funkcjonariusze znaleźli ponad 2 tys. porcji handlowych metamfetaminy, ponad 300 sztuk amunicji różnego kalibru oraz przedmioty do konfekcjonowania narkotyków. Zabezpieczono amunicję przekazano do dalszych badań biegłym sądowym. Oprócz tego zabezpieczono gotówkę w kwocie ponad 80 tys. złotych.”