groby-dzieciece

Dewastator nagrobków dziecięcych wpadł w ręce stróżów prawa

W ubiegły piątek Straż Miejska w Legnicy zatrzymała wandala, który dewastował nagrobki dziecięce. Na miejsce wezwano również karetkę pogotowia, ponieważ mężczyzna przejawiał agresywne zachowanie, które wskazywało, że prawdopodobnie znajduje się pod wpływem substancji psychoaktywnych.

Do zdarzenia doszło 22 października na cmentarzu komunalnym przy ul. Wrocławskiej w Legnicy. Odwiedzający groby mieszkańcy miasta spostrzegli, jak dwóch mężczyzn niszczy nagrobki dziecięce. Na miejsce wezwano patrol straży miejskiej, któremu udało zatrzymać się jednego ze sprawców.

Zgłoszenie o dewastacji nagrobków dotarło do dyżurnego około południa, w związku z czym na cmentarz został wysłany patrol straży miejskiej. Po krótkiej rozmowie ze świadkami wskazano na mężczyznę, który wcześniej dopuszczał się haniebnych aktów wandalizmu na dziecięcych grobach. Sprawca działał wraz ze swoim wspólnikiem, który wcześniej zdążył oddalić się z miejsca zdarzenia.

Agresywne zachowanie wandala wskazywało na zażycie nielegalnych substancji

Komendant Straży Miejskiej w Legnicy Mirosław Giedrojć poinformował, że straż miejska powiadomiła funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz służby medyczne, ponieważ mężczyzna był bardzo pobudzony i przejawiał agresywne zachowania. Podejrzewano, że znajduje się pod wpływem środków psychotropowych.

Jak podaje rzecznik prasowy KMP w Legnicy asp. Krzysztof Oleniacz, z racji tego, że policjanci nie mogli przeprowadzić z mężczyzną racjonalnej dyskusji, został on przekazany w ręce ratowników medycznych. Policja poszukuje też jego wspólnika, który uciekł, zanim na miejscu pojawili się mundurowi.