Wypadek drogowy na trasie Legnica-Złotoryja zakończony hospitalizacją czterech osób

Dzień temu, na szosie łączącej Legnicę i Złotoryję, miało miejsce poważne zdarzenie drogowe. Kobieta, która była za kierownicą Peugeota, przyczyniła się do tego niebezpiecznego incydentu, nie respektując pierwszeństwa przejazdu pojazdu marki Lexus. Wskutek tego zaniedbania, pojazdy te zderzyły się, co spowodowało, że Lexus zapoczątkował błędny kurs. Siła uderzenia spowodowała, że ten pojazd nieoczekiwanie znalazł się na pasie ruchu po przeciwnej stronie drogi, gdzie doszło do czołowego zderzenia z Audi. W wyniku tego kolizji pojazdów, cztery osoby zostały przewiezione do szpitala na dalsze obserwacje, choć szczęśliwie ich stan zdrowia nie jest zagrożony.

Wczoraj w okolicach popołudniowych godzin na Drodze Krajowej numer 364 pomiędzy Legnicą a Złotoryją doszło do dramatycznego wypadku drogowego blisko wyjazdu na autostradę A4. W jego wyniku uszkodzeniu uległy trzy samochody.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji, kierująca 27-letnia kobieta siedząca za kierownicą Peugeota nie zastosowała się do zasady pierwszeństwa przejazdu podczas wykonywania manewru skrętu w lewo. W efekcie tego, doszło do kolizji z Lexusem prowadzonym przez 70-letniego mężczyznę. Po uderzeniu, Lexus zmienił kierunek i znalazł się na przeciwnym pasie ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z Audi, które prowadził 44-letni kierowca. W wyniku tego tragicznego wydarzenia, które dotknęło trzech kierowców i siedmiu pasażerów, w tym ośmioletnie dziecko, cztery osoby, w tym wspomniane dziecko, zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście, ich stan jest stabilny i nie są zagrożone. Policja potwierdziła, iż wszyscy uczestnicy byli trzeźwi i korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas zdarzenia.