Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 364 – zderzenie trzech pojazdów uniemożliwiło przejazd

Kolizja, do której doszło na drodze wojewódzkiej nr 364 pomiędzy Legnicą a Złotoryją, spowodowała jej całkowite zamknięcie. W pobliżu złotoryjskiego zjazdu na autostradę A4 przed 17:00 doszło do tragicznego zdarzenia, w którym brały udział trzy samochody. Początkowe doniesienia wskazują, że co najmniej dwie osoby odniosły obrażenia. Na miejscu zdarzenia interweniują już służby ratunkowe: straż pożarna, policja oraz karetki pogotowia.

Pierwsze informacje sugerują, że w wyniku zdarzenia dwie osoby zostały rannych. Zostały one natychmiast otoczone opieką służb ratunkowych, które są już na miejscu, czyli osób z pogotowia, policji oraz straży pożarnej.

Aktualizacja: Śledztwo przeprowadzone przez policję doprowadziło do ustalenia przyczyn kolizji. Okazało się, że kierująca samochodem Peugeot, która jest 27-letnią kobietą, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu 70-letniemu kierowcy Lexusa podczas wykonywania manewru skrętu w lewo. W efekcie, siła zderzenia zmusiła mężczyznę do zjechania na przeciwny pas, gdzie doszło do czołowego zderzenia z Audi prowadzonym przez 44-letniego mężczyznę. W wyniku tego nieszczęśliwego wypadku zaangażowanych było trzech kierowców i siedem pasażerów, w tym jedno 8-letnie dziecko. Cztery osoby, w tym wspomniane wcześniej dziecko, zostały przetransportowane do szpitala, ale na szczęście ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Badania wykazały, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi podczas zdarzenia, a wszystkie osoby korzystały z pasów bezpieczeństwa.