Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej, zaleca Błażeja Biegasiewicza jako swojego następcę

Dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, Jacek Głomb, rozpoczął kampanię na rzecz Błażeja Biegasiewicza, który jest jego wyborem na następcę. Jacek Głomb jest obecnym dyrektorem tej instytucji artystycznej, której zarząd wspólnie sprawują Województwo Dolnośląskie oraz miasto Legnica.

Błażej Biegasiewicz, proponowany przez Głomba kandydat na dyrektora, jest rodem z Bolesławca. Prywatnie, jest on synem jednej z pracownic Powiatu Bolesławieckiego. Dzięki rekomendacji Głomba, ma szansę zyskać szerokie uznanie na polu teatralnym.

Jacek Głomb zapowiedział, że pożegna się z Teatrem Modrzejewskiej 31 sierpnia 2025 roku. Wyraził pragnienie, aby ten proces odbył się zgodnie z jego oczekiwaniami i ujawnił, że planuje odejść w momencie, gdy teatr osiąga wysoki poziom artystyczny. Głomb podał również informację o prowadzonych rozmowach z ministerstwem na temat współzarządzania teatrem od stycznia 2025 roku.

Poza tym dyrektor Teatru Modrzejewskiej wyraził nadzieję na budowanie lepszych relacji z nowym prezydentem Legnicy oraz zarządem województwa. Głomb planuje przygotować Błażeja Biegasiewicza do objęcia roli dyrektora w kolejnym sezonie, tworząc tym samym solidne podstawy dla przyszłego rozwoju instytucji.