Legnicka policja zatrzymuje 25-letniego mieszkańca miasta, oskarżonego o włamania do pojazdów i magazynów

Policja w Legnicy ujęła 25-letniego mężczyznę, który był odpowiedzialny za liczne włamania do samochodów oraz magazynów. Poza tym, już wcześniej był on na celowniku Sądu Rejonowego w Legnicy, skąd wydano za nim nakaz aresztowania w celu odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności.

Wydział do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu legnickiej komendy zatrzymał młodego mężczyznę 5 marca. Jego zarzuty to nie tylko liczne włamania do pojazdów i magazynu na terenie miasta, ale także unikanie wymiaru sprawiedliwości – Sąd Rejonowy w Legnicy wydał za nim wcześniej nakaz aresztowania, aby mógł odbyć karę 12 miesięcy pozbawienia wolności.

Według relacji mł. asp. Anny Tersy, policjanci udowodnili podejrzanemu cztery włamania i dwa usiłowania włamań do pojazdów, jedno włamanie do obiektu magazynowego oraz kradzież roweru. Przestępca zabrał ze sobą wszystko, co miało jakąkolwiek wartość, w tym rowery, elektronarzędzia, akcesoria hydrauliczne, odzież BHP, zbiorniki wodne i skrzynkę z narzędziami.

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania i pomieszczeń gospodarczych 25-latka, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów. Szacuje się, że straty spowodowane przez młodego mężczyznę wynoszą prawie 22,5 tys. zł.