Nowa inwestycja drogowa w Legnicy: Przedłużenie ul. Mickiewicza

Zgodnie z zapowiedziami, uruchomiony został proces przetargowy dotyczący realizacji inwestycji drogowej, której celem jest przedłużenie ul. Mickiewicza aż do al. 100–lecia Odzyskania Niepodległości. Wszystkie chętne podmioty, które są zainteresowane wzięciem udziału w przetargu, mogą zgłaszać swoje oferty nie później niż do 15 marca.

Planowana inwestycja obejmuje realizację nowego odcinka ul. A. Mickiewicza, który ma biec od obecnej jezdni aż do miejsca, gdzie droga ta krzyżuje się z al. 100 – lecia Odzyskania Niepodległości, ul. Piastów Legnickich oraz ul. Traugutta. W ramach tego zadania zaplanowano budowę nowej jezdni pokrytej nawierzchnią mineralno – bitumiczną i wyposażonej w betonowe krawężniki po obu stronach drogi. Dodatkowo powstaną tam także chodniki z kostki betonowej, ścieżki rowerowe oraz miejsca parkingowe.

Niezwykle istotnym atutem tej drogi będzie usprawnienie komunikacji na trasie od centrum miasta do takich miejsc jak al. 100 – lecia Odzyskania Niepodległości czy nowo powstałe osiedle. – Ta inwestycja to kolejny krok na drodze do rozwoju naszego miasta, który pokazuje, jak bardzo jesteśmy zdeterminowani w tworzeniu nowoczesnej i funkcjonalnej przestrzeni miejskiej – wyjaśnia Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.