Legnica triumfuje na arenie krajowej, zdobywając tytuł najpiękniejszego świątecznego oświetlenia

Radość z nadchodzącej Wielkanocy miesza się w Legnicy z nostalgiczna pamięcią o ubiegłym Bożym Narodzeniu. To właśnie legnickie świąteczne oświetlenie zostało okrzyknięte najbardziej efektownym w całej Polsce. Miasto mogło poszczycić się triumfem w konkursie przeprowadzanym przez firmę działającą w sektorze energetycznym.

Ku swemu zadowoleniu, Legnica, która wielokrotnie była zwycięzcą na poziomie regionalnym, po raz pierwszy okazała się bezkonkurencyjna na szczeblu ogólnopolskim. W uznaniu za wyjątkowy design i kreatywność swojego świątecznego oświetlenia, miasto zostało nagrodzone przez firmę energetyczną sprzętem AGD wartym 50 tys. zł.

Legnickie iluminacje świąteczne rozświetlają ulice od początku grudnia aż do końca stycznia, z najwyższą koncentracją zachwycających ozdób w samym sercu metropolii.

Prezydent Legnicy osobiście odebrał symboliczny czek na ceremonii wręczenia nagród. Szef samorządu, który ma nadzieję na reelekcję, nie krył swojego zadowolenia z osiągnięcia tego wyjątkowego wyróżnienia.

Chociaż triumf Legnicy był powodem do dumy, nie wszystkim mieszkańcom podobało się to wyróżnienie. W internecie pojawiły się sarkastyczne komentarze, takie jak: „szkoda, że Legnica nie może pochwalić się jakością dróg…”. Mimo tych negatywnych głosów, niewątpliwie miasto skorzystało na zwycięstwie w konkursie. Nagroda w postaci sprzętu AGD zostanie rozdysponowana między różne instytucje, szkoły oraz osoby potrzebujące. Co więcej, schronisko dla bezpańskich zwierząt zostanie wyposażone w instalację fotowoltaiczną dzięki temu zwycięstwu.