Nowa Ekopracownia "Zielone Serce" – zielona przestrzeń edukacyjna dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 w Legnicy

W Szkole Podstawowej nr 16 im. Kornela Makuszyńskiego, położonej w Legnicy, oddano do użytku nową przestrzeń edukacyjną o nazwie „Zielone Serce”. Ta ekologiczna pracownia to efekt długotrwałych działań na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju, które zostały wpisane w ramy programu „EKO-szesnastka – szkoła z ekologiczną klasą”. Przedsięwzięcie to mogło zostać zrealizowane dzięki finansowemu wsparciu od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łączne środki inwestycyjne wyniosły 55.600 zł, z czego aż 50.000 zł pochodziło z dofinansowania.

Projekt skupiał się na gruntownej modernizacji sali lekcyjnej. Zainstalowano rolety w oknach, wymieniono podłogę na nową, a dodatkowo przystosowano do potrzeb uczniów kącik sanitarny. Ekopracownia „Zielone Serce” otrzymała również nowe, funkcjonalne meble, zestaw komputerowy i interaktywny monitor, umożliwiając tym samym tworzenie doskonałych warunków do prowadzenia lekcji z zakresu ekologii.

Uroczystego otwarcia Ekopracowni dokonano pod okiem prezydenta Legnicy – Tadeusza Krzakowskiego, Pawła Wechty – przedstawiciela Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz delegacji Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnicy. Na uroczystości obecni byli również nauczyciele i uczniowie szkoły, dla których nowa pracownia stanowi miejsce niezwykłych doświadczeń edukacyjnych.