Próba wprowadzenia do obiegu fałszywych banknotów

Jak wynika z niedawnych wydarzeń, para próbowała wprowadzić do obiegu fałszywe banknoty o nominale 100 złotych. Z ich pomocą robili zakupy i proponowali pracownikom sklepów rozmienienie fałszywych stówek.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Prochowicach otrzymali informacje dotyczące pojawienia się podrobionych banknotów w ich jurysdykcji. Śledztwo przeprowadzone przez policję z Prochowic i Legnicy wykazało, że mężczyzna wprowadził maleńki chaos na jednej ze stacji paliw, kiedy to świadomie próbował oszukać personel, prosząc o rozmienienie fałszywego banknotu o nominale 100 złotych.

Kolejny incydent z tym samym mężczyzną miał miejsce kilka dni później na tej samej stacji paliw. Tym razem próbował on uiścić należność za zakupy za pomocą fałszywego banknotu. Jego plany pokrzyżował jednak czujny pracownik, który spostrzegł nieprawidłowości w banknocie. W reakcji na tę sytuację, oszust stał się agresywny i groził, że pozbawi pracownika życia, jeśli ten nie zwróci mu fałszywego banknotu, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Dalsze dochodzenie wykazało, że w próby wprowadzania do obiegu fałszywych banknotów zaangażowana jest również kobieta. Jej rolą było rozprowadzanie fałszywych pieniędzy między innymi ludźmi.