Już dziś rusza festiwal “No War! – Make music”!

Na mieszkańców Legnicy i okolic czekają fantastyczne trzy dni pełne muzyki i rozrywki. Będzie to również okazja do pomocy Ukrainie. Podczas koncertów odbędą się zbiórki dla ukraińskich szpitali.

Dziś, 8 września o godz. 19.00 rusza trzydniowy festiwal charytatywny „No War! – Make music!” w Legnicy. Warto więc udać się do w ogródka gastronomicznego Ministerstwa Śledzia i Wódki, aby na żywo posłuchać znakomitych artystów oraz pomóc naszym wschodnim sąsiadom. Wszelkie zebrane środki podczas wydarzenia zostaną przeznaczone na pomoc dla szpitali w opanowanej wojną Ukrainie. 

Podczas czwartkowego koncertu otwierającego festiwal będzie można usłyszeć i zobaczyć trzech wykonawców. Gwiazdą tego dnia będzie Jacek Dewódzki – drugi wokalista legendarnego zespołu Dżem – kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, laureat potrójnej platynowej płyty za całokształt działalności grupy Dżem oraz gwiazda telewizji POLSAT w programie “All Together Now”. Dewódzki aktualnie tworzy i komponuje w kilku formacjach, a w Legnicy wystąpi w duecie z Pawłem Nawrockim (Alergen). Panowie zaprezentują kilka utworów z repertuaru Dżemu, późniejsze kompozycje Dewódzkiego oraz rockowe covery.

Kto jeszcze wystąpi podczas Festiwalu?

“No War! – Make music” będzie również gościć ekspresyjną i dramatyczną w wyrazie pianistkę, wokalistkę i kompozytorkę Jaśminę Szarejko. Ponadto na wszystkich uczestników czeka kilkuminutowy występ młodej, utalentowanej ukraińskiej artystki Niki Valkovaa, która wykorzystując teatralne umiejętności zaprezentuje swoje wiersze związane z tematyką wojny w Ukrainie.

Starsza widownia zapewne ucieszy się z wielkiego powrotu zespołu Maria Nefeli, który zaprezentuje nowy teledysk, w którym wystąpi grupa teatralna z Jawora. 

Podczas wydarzenia zaplanowane są także licytacje charytatywne oraz zostanie rozstawiony bazarek, na którym będzie można kupić m.in. słodkie wypieki, liczne rękodzieła, gadżety promocyjne miasta Legnicy, płyty, książki i wiele innych ciekawych fantów.