Dworzec w Legnicy – kiedy koniec remontu?

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe chce jeszcze przed końcem roku wyłonić nowego wykonawcę prac na stacji w Legnicy i podpisać z nim umowę. Aktualnie trwa dokładna inwentaryzacja po poprzedniej ekipie remontowej.

Od 2018 roku trwają modernizacje dworca kolejowego w Legnicy. Remontem zajmowała się dotychczas firma Fewaterm, która wykonywała prace w bardzo wolnym tempie. Z końcem czerwca PKP PLK straciła cierpliwość do firmy i umowę rozwiązano.   

Będzie nowy wykonawca?

Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK zapewnia jednak, że prace na stacji Legnica będą kontynuowane. Zarząd ma nadzieję na szybkie wyłonienie nowego wykonawcy. Obecnie prowadzone są działania, które zapewnią sprawną realizację inwestycji, między innymi dokładna inwentaryzacja na placu budowy. Pozwoli to m.in. na określenie szacunkowej wartości niezrealizowanych robót na stacji. Równocześnie przygotowywana jest procedura wyłonienia nowej firmy, która dokończy prace na stacji. 

Na chwilę obecną został zdemontowany dach, brakuje części peronów i zabrakło wielu udogodnień dla pasażerów, w tym dla osób niepełnosprawnych i dzieci. Planowo, dworzec kolejowy będzie oddany do użytku przed końcem 2023 r.