kajak

W niedzielę odbędzie się IV Legnicki Spływ Kajakowy

W nadchodzącą niedzielę wszyscy miłośnicy wiosłowania będą mogli oddać się swojej ulubionej rozrywce na Kaczawie, gdzie odbędzie się IV Legnicki Spływ Kajakowy. Wydarzenie będzie składać się z trzech tur. Organizatorem wodnej przejażdżki jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy.

Dnia 17 lipca na Kaczawie wystartują smukłe kajaki, które już po raz czwarty będą bawić legniczan i pasjonatów wodnych spływów w ramach Legnickiego Spływu Kajakowego. Czwarta edycja tego popularnego wydarzenia rozpocznie się przy wodospadzie, skąd wioślarze wystartują, aby pokonać malowniczą trasę, która zakończy się przy moście w pobliżu Sanktuarium św. Jacka w Legnicy.

Warto wiedzieć, że organizowane są również spływy kajakowe pod Kętrzynem.

Podróż po bajkowym terenie, a na mecie słodki poczęstunek

W trakcie IV Legnickiego Spływu Kajakowego zaplanowano trzy tury, które rozpoczną się o godzinie 14:00, 16:00 i 18:00. Ponadto, na wszystkich uczestników będzie czekać przy mecie pyszny poczęstunek i dobra zabawa, które będą zwieńczeniem tej znakomitej wodnej przygody.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w zabawie mogą składać swoje zgłoszenia do 15 lipca albo wyczerpania wolnych miejsc. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną – wystarczy tylko wypełnić formularz i odesłać go na oficjalną stronę Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legnicy. Wypożyczenie kajaku dwuosobowego to wydatek rzędu 40 złotych.