pociag

Pozostawiony na torowisku motocykl skasowany przez nadjeżdżający pociąg

Minionej soboty w pobliżu Dzierżoniowa miała miejsce nietypowa sytuacja, podczas której pociąg Kolei Dolnośląskich uderzył w pozostawiony na torach motocykl. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W związku ze zderzeniem ruch pociągów na trasie Legnica – Kudowa-Zdrój został tymczasowo wstrzymany. Uruchomiono komunikację zastępczą.

Dnia 02 lipca około godziny 09:00 niedaleko Dierżoniowa pociąg osobowy Kolei Dolnośląskich wjechał w stojący na torach motocykl terenowy. Na szczęście motocyklista już wcześniej zdążył opuścić pojazd, dzięki czemu nie doszło do tragedii. Pociągiem podróżowało kilkudziesięciu pasażerów, którzy również wyszli z kraksy bez szwanku.

Na miejscu pojawiły się służby kolejowe i zastępy strażackie, które na czas prowadzenia oględzin i prac porządkowych tymczasowo wyłączyły z użytku linię kolejową. Działania służb polegały na wyciągnięciu motocykla spod kół składu kolejowego, usunięcia wycieku paliwa oraz płynów eksploatacyjnych, a także sprawdzenia, czy uszkodzeniu nie uległ również sam pociąg.

Na kilku trasach wprowadzono komunikację zastępczą

Jak poinformowały Koleje Dolnośląskie, z powodu kolizji pociąg 691440 kursujący na trasie Legnica – Świdnica – Dzierżoniów Śl./Bielawa Zach. – Kłodzko – Kudowa-Zdrój został odwołany od stacji Piława Górna.

W związku z powyższym na trasie Piława Górna – Kudowa Zdrój została udostępniona komunikacja zastępcza, która objęła również pociąg 69809 na trasie Piława Górna – Legnica.

Sprawdź też artykuł o śmiertelnym wypadku, w którym motocyklista wjechał pod pociąg.