dino

Legnicką Galerię Piastów odwiedziły prehistoryczne gady

W niedzielę, z okazji nadchodzącej premiery nowej odsłony z serii „Jurassic Park”, Galeria Piastów w Legnicy zafundowała fanom prehistorii fantastyczne atrakcje z okresu kredowego. Imponująca wystawa modeli dinozaurów i rozmaite warsztaty paleontologiczne skupiły przy sobie tłumy legniczan, którzy wybrali się do galerii wraz ze swoimi pociechami.

Chyba wszyscy miłośnicy prehistorycznych widowisk wiedzą, że 10 czerwca br. na ekranach polskich kin zagości kolejna część popularnej serii o dinozaurach pt. „Jurassic Park Dominion”. Poprzednie części okazały się wielkimi hitami na całym świecie i wszystko wskazuje na to, że nadchodząca produkcja również stanie na wysokości zadania.

Wejdź na ekobylka.pl i przeczytaj, jakiego prehistorycznego odkrycia dokonali paleontolodzy na Mazowszu.

Realistyczne dinozaury i warsztaty paleontologiczne

Z racji tego, że premiera filmu zbliża się coraz większymi krokami, 24 kwietnia Galeria Piastów w Legnicy postanowiła sprawić miłośnikom serii unikalną niespodziankę. W patio galerii rozstawiono sporych rozmiarów modele dinozaurów, które wyglądały nad wyraz realistycznie. Unikalna wystawa przyciągnęła do siebie wielu mieszkańców Legnicy, ale największą radość sprawiła swoim najmłodszym gościom.

Oprócz modeli prehistorycznych gadów udostępniono także rozmaite warsztaty paleontologiczne, w których mogli brać udział wszyscy chętni. Co więcej, co godzinę organizowany był także konkurs z fantastycznymi nagrodami, co jeszcze bardziej podniosło zainteresowanie i satysfakcję wśród odwiedzających.

Wystawa dinozaurów i warsztaty paleontologiczne w Galerii Piastów w Legnicy zakończyły się o godzinie 19:00.