majowka-legnica

Jakie atrakcje pojawią się na majówce 2022 w Legnicy?

Tegoroczna majówka zbliża się coraz większymi krokami, z racji czego Miasto Legnica postanowiło opublikować listę atrakcji i występów na żywo, jakie pojawią się na tej trzydniowej imprezie. Majówka 2022 w Legnicy organizowana jest przez Urząd Miasta w Legnicy oraz Legnickie Centrum Kultury.

Być może „Legnicka Majówka 2022” nie oferuje tak imponującej karty rozrywkowej, jak Kunice czy Chojnów. Niemniej jednak w dalszym ciągu skupia w sobie wiele różnych atrakcji, dzięki którym mieszkańcy mają możliwość na zakosztowanie wspaniałej zabawy i oderwanie się od codziennych obowiązków.

„Legnicka Majówka 2022” będzie trwać w dniach 1-3 maja, a więc od niedzieli do wtorku. Podczas majówki będzie można podziwiać występy na żywo i korzystać z rozmaitych atrakcji. Sprawdźmy zatem, jakie rozrywki przygotowała dla nas Legnica w tym majówkowym sezonie:

1 maja – piątek

Majówka rozpocznie się w niedzielę o 13:00, startując od warsztatów związanych z tworzeniem kompozycji kwiatowych i przygrywania polskich przebojów, które dekady temu królowały na weekendowych dancingach.

Godzinę później odbędą się koncerty i spektakle, które będzie można obejrzeć w parku przy al. Orła Białego. Wystąpią m.in. Studio Tańca Diamond Dance, Studio Artystyczne Fame, Zespół Huraban oraz Zespół Pieśni i Tańca „Legnica”. Pojawią się także animacje dla dzieci i przedstawienie pt. „Klown Wesołek”.

Tutaj możesz sprawdzić, dokąd wyjechać na majówkę.

2 maja – poniedziałek

W drugi dzień majówki Legnica zaprasza wszystkich na rozwijanie biało-czerwonej flagi, które odbędzie się o godzinie 16:30 na miejskim rynku. Natomiast zaraz potem na legnickiej scenie miłośnicy muzyki będą mogli posłuchać koncertu artystycznego w wykonaniu Nikoli Wardy.

3 maja – wtorek

Trzeci dzień majówki rozpocznie się o godzinie 14:00, wraz z koncertem lubińskiego zespołu Raz2 i drugiej edycji „Letniego Grania w Legnicy”. Natomiast o godzinie 18:00 Legnica zaprasza do Centrum Seniora w Sali Maneżowej Akademia Rycerska, gdzie odbędzie się uroczysty bal.