ukraina-uchodzcy-legnica

Legnica otworzyła dla uchodźców dawny budynek szkolny

Z powodu nieustającego ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę do Polski zjeżdżają kolejni uchodźcy, szukając schronienia w wielu obszarach kraju. W Legnicy władze miasta otworzyły dawny budynek Zespołu Placówek Specjalnych przy ul. Rycerskiej, gdzie powstały miejsca noclegowe dla ukraińskich obywateli.

Legnica postanowiła otworzyć dla uchodźców budynek dawnej szkoły, który znajduje się w samym sercu miasta. Wewnątrz przygotowano miejsca noclegowe, żeby uchodźcy mogli bezpiecznie przeczekać ten akt niepotrzebnej agresji rosyjskiej.

Budynek szkolny to nie jedyne miejsce wsparcia

Budynek mieści się przy ulicy Rycerskiej 13 i przez długie lata pełnił funkcję Zespołu Placówek Specjalnych. Od kilku lat jest opuszczony, a szkolna placówka została przeniesiona na osiedle Piekary. Legnica już od dłuższego czasu oferuje dzierżawę budynku, czego dowodem może być przetarg ogłoszony przez Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej.

Jak podaje prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, organizacją wnętrza w ramach pomocy dla uchodźców zajmuje się zarówno personel Świetlicy Terapeutycznej nr 1, jak i wolontariusze. Przygotowane są już miejsca noclegowe dla całych rodzin. Jednak Legnica uważa, że może zrobić jeszcze więcej, z racji czego przygotowywane są również kolejne miejsca w innych obszarach miasta.

Sprawdź też najnowsze informacje o legnickim pumptracku.