Aloes w zabiegach depilacji laserowej

Aloes od wielu lat znany jest ze swoich wszechstronnych właściwości pielęgnacyjnych. Cenny miąższ znajdujący się w środku liści przyspiesza gojenie się ran, a także doskonale łagodzi wszelkie podrażnienia skóry. Jakie inne właściwości wykazuje aloes oraz czy warto stosować go podczas zabiegów depilacji laserowej? Oto wskazówki.

Aloes

Aloes należy do rodziny sukulentów, które naturalnie występują na Półwyspie Arabskim, w Afryce oraz na Madagaskarze. Jest rośliną wszechstronną, która wykorzystywana jest w różnych celach. W swoim składzie zawiera m.in. witaminy, minerały, aminokwasy, polisacharydy oraz kwasy tłuszczowe.

Ciekawostka

Miąższ znajdujący się w liściach aloesu wykazuje formę żelu i składa się w 99% z wody.

Nie jest tajemnicą fakt, że od lat aloes wykorzystywany jest na dużą skalę w kosmetologii. Dzięki jego szerokiemu spektrum działania znajduje zastosowanie zarówno w przypadku cery wrażliwej, suchej, atopowej, alergicznej czy dojrzałej.

Dzięki właściwościom nawilżającym oraz łagodzącym i kojącym znajduje zastosowanie w zabiegach tj. złuszczania chemiczne czy zabiegi laserowe (fotoodmładzanie, depilacja laserowa). Warto podkreślić, że aloes znajduje zastosowanie zarówno w pielęgnacji skóry jak i włosów czy paznokci. Jego działanie nawilżające wpływa na komórki skóry, keratynę włosów oraz płytki paznokciowej.

Aloes w zabiegach depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg, który polega na trwałym uszkadzaniu cebulek włosa (komórek rozrodczych), które w efekcie samodzielnie wysuwają się z mieszka włosowego. Wiązka światła jaką emituje laser Mediostar Next Pro w kontakcie ze skórą przekształca się w energią cieplną, która dociera na głębokość skóry właściwej. Tam podgrzewa komórki włosa odpowiedzialne za ich proces wzrostu jednocześnie przyczyniając się do ich obumierania i wypadania całej struktury włosa.

Ze względu na ciepło, które emitowane jest podczas zabiegu depilacji oraz intensywnego podgrzewania tkanek na skórze może być widoczne zaczerwienienie, lekki obrzęk okołomieszkowy oraz przesuszenie naskórka. Doskonałą pielęgnacją po tego rodzaju zabiegach jest więc aloes, który dogłębnie nawilży skórę, załagodzi jej podrażnienia oraz ukoi jej wrażliwość oraz tkliwość.

Żel aloesowy zaleca się stosować nie tylko bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej, ale również w codziennej pielęgnacji skóry. Jego regularne stosowanie przyczynia się do poprawy kondycji skóry, szczególnie kiedy wymaga nawilżenia bądź silnej regeneracji w przypadku podrażnień po goleniu, zapaleniu mieszków włosowych czy zjawisku wrastania włosów.

Podsumowanie

Aloes to produkt o wszechstronnych właściwościach, a dzięki temu szeroki zastosowaniu pielęgnacyjnym. Jego działanie kojące, nawilżające oraz wygładzające skórę bardzo dobrze sprawdza się w zabiegach tj. peelingi, fotoodmładzanie, depilacja laserowa czy oczyszczanie skóry. Jego działanie doskonale sprawdza się również w przypadku poprawy kondycji włosów oraz płytki paznokciowej. Zabiegi depilacji laserowej w połączeniu z pielęgnacją aloesową sprawia, że skóra posiada idealną gładkość oraz dogłębne nawilżenie swoich komórek.