warsztaty-dla-dzieci-z-ukrainy

W Legnicy rozpoczęły się warsztaty dla dzieci z Ukrainy

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza wszystkie dzieci z Ukrainy na darmowe warsztaty, które rozpoczną się już dzisiaj. W ramach zajęć dzieci będą mogły brać udział w tworzeniu kolorowej biżuterii i sympatycznych lalek, jak również w malowaniu woskiem i malarstwie przy muzyce klasycznej. Pierwsze warsztaty startują 16 marca o godzinie 12:00.

W związku z coraz większą liczbą uchodźców, którzy przybywają do Polski zza wschodniej granicy, Galeria Sztuki w Legnicy postanowiła przygotować program dla wszystkich dzieci z Ukrainy. Od środy (16 marca) rozpoczną się darmowe warsztaty z różnych dziedzin, które będą obejmować szereg interesujących zajęć, w tym malowanie woskiem, tworzenie słowiańskich lalek, czy projektowanie biżuterii.

Rodzaje warsztatów w legnickiej galerii

Darmowe warsztaty dla dzieci z Ukrainy w Galerii Sztuki w Legnicy:

  • Lalki słowiańskie – 16 marca o godz. 12:00
  • Malarstwo z muzyką klasyczną – 23 marca o godz. 12:00
  • Tworzenie kolorowej biżuterii – 30 marca o godz. 12:00
  • Obrazy malowane woskiem – 6 kwietnia o godz. 12:00

Ponadto, Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza też obywateli Ukrainy na swoje fantastyczne ekspozycje, przy których znajdują się również tabliczki informacyjne w języku ukraińskim. Ekspozycje są dwie: jedną można podziwiać w Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym, a drugą w Galerii Ring na Rynku w Legnicy. Wystawy będzie można odwiedzać do 18 kwietnia br. w godz. 18:00-20:00. Wstęp jest darmowy.

Więcej warsztatów dla dzieci i młodzieży można znaleźć w Otwocku. Wystarczy kliknąć https://otwockinfo.pl.