impreza-moto-jaszkowo

W Jaszkowie odbyła się pierwsza tegoroczna impreza motoryzacyjna

W ubiegłą niedzielę miejscowość Jaszkowo (gm. Brodnica) przywitała pierwszy w tym roku zlot miłośników motoryzacji. Organizatorem imprezy była grupa Night Riders 76 z Legnicy, która prowadziła też zbiórkę darów dla uchodźców z pochłoniętej przez wojnę Ukrainy.

Z okazji nadchodzącej wiosny legnicka grupa Night Riders 76 przygotowała dla fanów motoryzacji nie lada gratkę, zapraszając na pierwszy w tym sezonie zlot fanów dwu- i czterokołowców. Wstęp na imprezę był bezpłatny, dzięki czemu pojawiły się tłumy ludzi z okolic i różnych zakątków kraju. Zlot rozpoczął się o godzinie 14:00 na parkingu obok cmentarza w Jaszkowie (pow. śremski).

Zobacz też, jakie warsztaty przygotowała Legnica dla dzieci z Ukrainy.

Na zlocie pojawiły się samochody, motocykle i rowery

Jak zaznaczył Adrian Żuraw z grupy Night Riders 76, na zlot mógł przyjechać każdy, niezależnie od tego, czy dotarł tam samochodem, motocyklem, czy rowerem. Nie dokonywano tutaj żadnej selekcji pojazdów i każdy moto-entuzjasta był na zlocie mile widziany.

W trakcie imprezy zorganizowano również zbiórkę dla uchodźców, aby wesprzeć zarówno tych obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Polski, jak i tych, którzy w dalszym ciągu przebywają w ogarniętym wojną kraju. W ramach gromadzenia darów przyjmowano koce, pościel, śpiwory, karimaty, środki higieny osobistej, leki, środki opatrunkowe, zabawki, pampersy, chemię gospodarczą, kable USB i wiele innych.