potracenie-na-pasach-legnica

Legnica: Potrącił dwie osoby na przejściu dla pieszych i odjechał

W miniony wtorek na ulicach Legnicy doszło do wypadku, podczas którego 52-letni kierowca wjechał na przejście dla pieszych, gdy byli na nim ludzie. Mieszkaniec Legnicy potrącił dwie osoby, które w wyniku poniesionych obrażeń zostały odwiezione do szpitala. Natomiast kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Dnia 22 lutego na ulicy Powstańców Śląskich w Legnicy wydarzył się niebezpieczny wypadek, którego sprawcą był 52-letni legniczanin, siedzący za kierownicą samochodu osobowego marki Nissan. Mężczyzna, zbliżając się do przejścia dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa dwóm osobom, które znajdowały się już na pasach.

Jak informuje oficer prasowa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy – sierż. szt. Anna Tersa, 52-latek potrącił dwie osoby na oznakowanym przejściu dla pieszych, a następnie uciekł z miejsca wypadku. Lekarze pogotowia ratunkowego szybko zajęli się poszkodowanymi, przewożąc ich do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala w Legnicy.

Sprawca wypadku ujęty przez legnicką policję

Poszukiwaniem sprawcy wypadku zajęli się legniccy funkcjonariusze, którym udało się ustalić tożsamość właściciela samochodu i miejsce jego pobytu. Podejrzanym jest 52-letni mieszkaniec miasta, który niedługo po wypadku został aresztowany przez legnicką policję.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w swojej sprawie i został objęty dozorem policyjnym. Z tego powodu będzie musiał się meldować na KMP w Legnicy cztery razy w tygodniu. Za spowodowanie wypadku, wymuszenie pierwszeństwa i ucieczkę z miejsca zdarzenia 52-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

O potrąceniu na pasach pisze także portal elebork.pl.