pumptrack-legnica

Otwarcie legnickiego pumptracku zbliża się wielkimi krokami

Obecnie przy ulicy Bydgoskiej w Legnicy przebiegają prace budowlane, których celem jest stworzenie nowej atrakcji miejskiej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Fundusze na budowę pumptracku przeznaczył Legnicki Budżet Obywatelski, a sam obiekt ma być dostępny do użytku publicznego już od połowy maja.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki inwestycji w ramach Legnickiego Budżetu Obywatelskiego, który w 2019 roku sfinansował tutaj budowę placu zabaw i siłowni plenerowej. Legniczanie mogli korzystać z takich atrakcji jak bujaki, karuzele, huśtawki, orbitki, wioślarze i biegacze.

Pumptrack na boisku

Natomiast dwa lata później pojawiło się boisko wielofunkcyjne. Pokryte syntetyczną nawierzchnią boisko pozwalało na rozgrywanie różnych gier drużynowych, jak chociażby piłki nożnej, koszykówki, czy siatkówki. Przy boisku zainstalowano również sprzęt do innych dyscyplin sportowych, m.in. stoły do ping-ponga.

Jak poinformował Urząd Miasta Legnicy, na tę chwilę trwają prace obejmujące przebudowę nawierzchni boiska i instalację dwóch urządzeń. Jednym z nich jest Quarter Pipe, a drugim Bank Ramp. Obecny sprzęt sportowy zostanie usunięty, a boisko pokryje nawierzchnia asfaltowo-betonowa. Całą budowę zakończą prace porządkowe, które planowane są w maju.

Być może zainteresuje Cię także pumptrack w Świdnicy.