Błędne SMS-y o szczepieniu na COVID-19. Kogo dotyczy problem?

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy ostrzega pacjentów przed błędnymi wiadomościami SMS dotyczącymi szczepienia przeciw COVID-19 planowanego na dzień 6 lipca 2021 roku. Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Lotniczej 6 będzie od jutra nieczynny. Pomimo tego, pacjenci dostali informację, że mają zgłosić się właśnie pod ten adres. Dane w centralnym systemie szczepień nie zostały zaktualizowane, co może zdezorientować wiele osób. Gdzie będzie odbywać się szczepienie? Zapoznaj się z dalszą częścią wpisu i sprawdź najświeższe informacje.

Zamknięcie punktu szczepień przy ul. Lotniczej

Hala przy ulicy Lotniczej, w której szczepiono pacjentów przeciw COVID-19 zostanie zamknięta z dniem jutrzejszym. Jak podaje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny winę za rozpowszechnienie SMS-ów z błędną lokalizacją ponosi system informatyczny Centrum E-Zdrowia. Korekta danych została przesłana w odpowiednim terminie, jednak nie została ona przetworzona oraz opublikowana. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że część pacjentów uda się do nieczynnego obiektu. Oczywiście podjęto niezbędne kroki do tego, aby przekazać aktualne informacje wszystkim, którzy znajdowali się na liście osób zapisanych do szczepienia, jednak nie w każdym przypadku jest to możliwe. Jeszcze nie wiadomo, kiedy dane z systemie zostaną zmienione.

Szczepienie przeciw COViD-19 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym

Punkt szczepień znajdujący się przy ulicy Lotniczej został przeniesiony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, który mieści się na ulicy Iwaszkiewicza 5. Warto poinformować o tym członków rodziny lub znajomych. Dotyczy to w szczególności osób starszych, które nierzadko mają problem z uzyskaniem dostępu do treści publikowanych w sieci. Pacjenci, którzy trafią do zamkniętej hali uzyskają potrzebne informacje, jednak nie warto tracić czasu na podróż pod niewłaściwy adres. Warto wziąć pod uwagę, że wyżej wspomniane punkty znajdują się w odległości ponad 5 km. Jest to kłopotliwe dla tych, którzy poruszają się pieszo lub publicznymi środkami transportu.