Lato w mieście – półkolonie dla najmłodszych

Lato w mieście wcale nie musi być nudne! Mieszkańcy Legnicy i okolic mogą zapisać swoje pociechy na półkolonie, które organizowane są w dniach 28 czerwca – 20 sierpnia 2021 roku. Należy podkreślić, że miasto zadbało o bezpieczny wypoczynek najmłodszych. Zajęcia odbywają się w wielu placówkach, które przedstawiono poniżej. Wykwalifikowana kadra dba nie tylko o świetną zabawę, ale również edukację. Nauka przez zabawę niesie za sobą znakomite efekty. Jest to również sprawdzony sposób na to, aby wyeliminować nudę. Rodzice, którzy nie mogą pozwolić sobie na urlop w okresie wakacyjnym również będą zadowoleni.

Półkolonie w Legnicy 2021 – ile to kosztuje?

Dzienny koszt półkolonii to 20 zł – za dziesięciodniowy turnus należy zapłacić 200 zł. W pierwszej kolejności kwalifikowani są uczniowie, którzy posiadają aktualną decyzję MOPS-u, a także korzystający z bezpłatnych obiadów. W tym przypadku uczestnictwo w zajęciach jest całkowicie darmowe.

Trzeba zaznaczyć, że wszystkie aktywności przeprowadzane są w zgodzie z reżimem sanitarnym oraz wytycznymi takich instytucji, jak GIS, MZ i MEN. Zajęcia mają miejsce w obrębie szkół oraz przynależących do nich terenów. Planowane są również rozmaite wycieczki, które zapewnią dzieciom mnóstwo wrażeń.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Półkolonie w Legnicy mają miejsce w następujących placówkach:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. Kamienna 20 A),
  • Szkoła Podstawowa nr 4 (ul. Piastowska 3),
  • Szkoła Podstawowa nr 7 (ul. Polarna 1),
  • Szkoła Podstawowa nr 9 (ul. Marynarska 31),
  • Młodzieżowe Centrum Kultury (ul. Mickiewicza 3).

Uczestnicy mogą liczyć na rozmaite atrakcje m.in. zajęcia sportowo-rekreacyjne, warsztaty plastyczne, zawody strzeleckie, zabawy ruchowe, wycieczki krajobrazowe całodniowe, zwiedzanie gospodarstwa agroturystycznego, warsztaty teatralne, a także wiele innych. Szczegółowy plan zajęć uzależniony jest od wybranej placówki oraz terminu turnusu. Półkolonie to także prawdziwy strzał w dziesiątkę dla nieśmiałych i wycofanych smyków – opiekunowie grup dbają o skuteczną integrację dzieci.