Aktywne poniedziałki z OSiR-em – ćwiczenia na trawie

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Wiele osób ma jednak problem z tym, aby znaleźć motywację do wstania z kanapy. Doskonałą opcja wydają się być aktywne poniedziałki z OSiR-em. Zajęcia w plenerze odbywają się pod okiem doświadczonego instruktora. Niewątpliwym plusem jest fakt, że są one darmowe, a więc dostępne dla każdego. To sprawdzony sposób na to, aby dobrze zacząć tydzień. Poniżej przedstawiono szczegółowy harmonogram.

Kiedy i gdzie odbywają się zajęcia?

W lipcu zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek. Uczestnicy zbierają się przy transparencie o godzinie 18 – miejscem spotkań jest wielofunkcyjne boiska sportowe przy Stadionie Miejskim w Parku Miejskim. Przewidywany czas trwania aktywności to jedna godzina. Warto jednak wziąć pod uwagę, że organizatorzy zapowiadają różnego typu niespodzianki, które będą stanowić dopełnienie spotkań z instruktorem. Oprócz części praktycznej przewidywana jest również część teoretyczna, podczas której można uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania (m.in. dotyczące fizjoterapii, poprawnego wykonywania ćwiczeń, zdrowej diety).

Aktywne poniedziałki w Legnicy – harmonogram spotkań

Zajęcia organizowane w ramach opisywanej akcji są różnorodne, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na oficjalnej stronie organizatora (OSiR).

  • 5 lipca : zajęcia zdrowe ciało- zdrowy kręgosłup + porady fizjoterapeutyczne

Bóle kręgosłupa pojawiają się nie tylko w starszym wieku. Z uciążliwymi dolegliwościami borykają się nawet młode osoby (np. na skutek siedzącego trybu życia). Warto dowiedzieć się, w jaki sposób im przeciwdziałać.

  • 12 lipca – ćwiczenia wzmacniające z gumą

Mocne i silne mięśnie odpowiadają za wytrzymałość oraz dobre samopoczucie. Ćwiczenia z gumą aktywują przede wszystkim dolne partie ciała, czyli nogi i pośladki.

  • 19 lipca – zajęcia taneczne- zumba

Sport wcale nie musi być męczący! Zumba to sprawdzone rozwiązanie dla tych, którzy chcą spalić mnóstwo kalorii, a jednocześnie świetnie się bawić.

  • 26 lipca – zajęcia rozciągające

Dzięki rozciąganiu można zwiększyć elastyczność ciała oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia kontuzji podczas ćwiczeń fizycznych. Jest to również okazja do tego, aby się zrelaksować.