Nowe inwestycje mieszkaniowe. Gdzie pojawią się nieruchomości?

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski poinformował mieszkańców o tym, że w kolejnych latach pojawią się nowe inwestycje mieszkaniowe. Mowa tutaj o budynkach jednorodzinnych oraz wielorodzinnych. To świetna wiadomość dla tych, którzy mają w planach nabycie własnej nieruchomości. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane przez prywatnego inwestora. Aktualnie nieznane są przewidywane terminy rozpoczęcia prac, jednak niedługo się to zmieni. Nie można również nie wspomnieć o pozostałych planach zagospodarowania przestrzeni, które brzmią obiecująco.

Gdzie pojawią się nowe nieruchomości?

Nowe nieruchomości pojawią się południowej części Legnicy, na Przybkowie. Obszar ten znajduje się w bliskim sąsiedztwie ul. Nowodworskiej i LPWiK. Na budynki mieszkalne zostanie poświęcone ponad 6,32 ha. Pierwszym krokiem była zmiana formy prawnej terenu. Do tej pory był on niezagospodarowany i pokryty dziką roślinnością. W niedalekiej przyszłości pojawią się tutaj zarówno budynki wielorodzinne, jak i domki jednorodzinne. Jeszcze nie wiadomo, jakie przedsiębiorstwo deweloperskie jest odpowiedzialne za realizację planu. Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe to szansa na zrealizowanie marzenia o własnym domu lub mieszkaniu. Lokalizacja wydaje się być bardzo atrakcyjna – należy zauważyć, że omawiany obszar miasta będzie stale rozwijany, a więc jest to osiedle „przyszłości”.

Pozostałe plany zagospodarowania przestrzennego

Wszystko wskazuje na to, że nie tylko budynki mieszkalne zostaną wzniesione w Legnicy. Prezydent podkreśla, że planowanych jest aż sześć projektów. Najprawdopodobniej na niewykorzystanych terenach pojawią się lokale użytkowe i usługowe, a także obiekty przemysłowe. Łącznie wykorzystanych zostanie aż 320 ha. Istnieje duża szansa na powstanie nowych zakładów pracy, które mogą stanowić potencjalne miejsce pracy dla mieszkańców miasta i okolic. Więcej szczegółów na temat przedsięwzięć zostanie podanych na kolejnych sesjach Rady Miejskiej.