Sławni muzycy pochodzący z Legnicy

W jednym z poprzednich wpisów, specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótkie notki o sławnych aktorach, którzy urodzili się w Legnicy. Teraz przyszedł czas na muzyków!

Jak wszyscy wiemy „o gustach się nie dyskutuje” ? Dlatego postaramy się Wam przedstawić osoby, które związane są z różnymi gatunkami muzycznymi. Zdziwicie się, jak różnorodne potrafią być to style…

Pierwszym muzykiem, który w ostatnich latach jest szczególnie rozpoznawany w Polsce (zwłaszcza przez młodzież) jest Popek.

Tak naprawdę nazywa się Paweł Ryszard Mikołajuw. Urodził się w Legnicy, 2 grudnia 1978 roku. Młode pokolenie na pewno kojarzy tego muzyka ? Jest on związany z rapem, choć nie boi się tworzyć także w innych gatunkach, jak chociażby hip-hop. Niezwykłą sławę przyniósł mu zespół Gang Albanii, w którym razem z innymi raperami tworzył muzykę właśnie w stylu hip-hipowym. Zespół pomimo ogromnej popularności rozpadł się… Trzeba przyznać, że Popek jest niezwykle barwną postacią na polskiej scenie muzycznej. Nie chodzi tylko o muzykę, która ma czasami dość brutalny przekaz, czy jest pełna wyzwisk, ale także o jego wizerunek. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych spraw, związanych z jego wyglądem są wytatuowane oczy.

Warto też wspomnieć, że Popek angażuje się nie tylko w muzykę. Postanowił także spróbować swoich sił w sporcie. Brał udział w MMA, a później w Fame MMA. Można go było również oglądać w jednej z edycji „Tańca z Gwiazdami”. Zapowiedział też stworzenie swojej własnej partii politycznej… Jak widać, nie tylko muzyka jest jego pasją…

Z rapowego podwórka przenosimy się teraz… Do opery! Tak, to możliwe.

Kolejnym muzykiem, a konkretnie śpiewaczką operową, która urodziła się w Legnicy i osiągnęła sukces jest Adriana Ferfecka.

Przyszła na świat 24 stycznia 1992 roku. Pomimo tego, że ma dopiero dwadzieścia osiem lat, już liczy się na operowej scenie. Ukończyła studia na Uniwersytecie Muzycznym imienia Fryderyka Chopina w Warszawie. Ma na swoim koncie występy w najważniejszych operach. Grała między innymi w „Carmen”, „Czarodziejskim Flecie” czy w „Weselu Figara”. Związana jest z Operą w Berlinie. Dzięki swojej ciężkiej pracy i doskonaleniu głosu, udało się jej także zdobyć kilka ważnych wyróżnień i nagród. Wygrywała konkursy nie tylko na szczeblu ogólnopolskim, ale także i światowym. W środowisku związanym z operą, już teraz jest niezwykle cenioną artystką.

Trzecie miejsce na w naszym wpisie poświęconym muzykom urodzonym w Legnicy, zajmie osoba znana raczej starszemu pokoleniu. Znalazł się na nim Jerzy Różycki, urodzony 1 kwietnia 1953 roku.

Dlaczego można uznać go, za sławnego muzyka? Związany był z zespołem Gang Marcela. Wykonują muzykę z gatunku country-pop. Jerzy Różycki śpiewał tam, grał na gitarze, a także na instrumentach perkusyjnych. Gang Marcela był kiedyś bardzo popularny. Występowali między innymi z Krzysztofem Krawczykiem czy Marylą Rodowicz. W 1985 roku Gang Marcela rozpadł się, a Jerzy Różycki zaczął solową karierę, pod pseudonimem Samotny Gangster. Wtedy też wylansował hit „W cieniu wierzb”. Choć zespół reaktywował się jakiś czas później, on już do niego nie wrócił…

Jak widać, uzdolnionych ludzi w Legnicy nie brakuje ?