Kontrola pojazdów na terenie Legnicy

W dniach 19-20 grudnia, czyli w ubiegły weekend, Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, a konkretnie z Wydziału Ruchu Drogowego, prowadzili kontrole „większych” pojazdów, czyli tak zwanych busów i ciężarówek, zwłaszcza nastawionych na przewóz przedmiotów i osób, przemieszczających się po mieście. Akcja została nazwana TRUCK&BUS.

Funkcjonariusze ostro wzięli się do pracy. Przeprowadzili kontrolę ponad pięćdziesiąt pojazdów. Wyniki nie były najlepsze, ponieważ aż dwudziestu z nich odebrano dowody rejestracyjne. Oznacza to, że posiadały widoczne problemy techniczne lub były w stanie niedopuszczalnym do wyjazdu na drogi publiczne. Jak informuje legnicka Policja, nałożono także kilkanaście mandatów za różne drogowe przewinienia. Kierowcy otrzymali je między innymi za wspomniany zły stan techniczny, ale też za niezapięte pasy czy niewłaściwe zachowana na drodze.

Podczas kontroli Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzali także stan trzeźwości kierujących pojazdami. Jeden z kontrolowanych kierowców został zatrzymany w stanie nietrzeźwości, natomiast inny trafił do policyjnego aresztu za bycie pod wpływem środków odurzających. Jeden z kierujących stracił prawo jazdy, na trzy miesiące, za przekroczenie prędkości. W terenie zabudowanym jechał ponad 100 kilometrów na godzinę. Przekroczył prędkość o 50 kilometrów na godzinę, co skutkuje tymczasowym zatrzymaniem uprawnień.

Ruszając w trasę, czy w tym przedświątecznym okresie na zakupy lub do najbliższych, pamiętajmy o bezpieczeństwie. Sprawny pojazd, zapięte pasy, odpowiednie przygotowanie do jazdy, a także stan trzeźwości to rzeczy, które zapewnią bezpieczną podróż nie tylko Tobie, ale również innym osobom na drodze. Dotyczy to nie tylko pojazdów ciężarowych czy busów, które kontrolowane były podczas akcji TRUCK&BUS, ale też każdego innego samochodu. To ważne, by unikać niepotrzebnych zagrożeń.

Spacerując po ulicach, zwłaszcza teraz, kiedy na zewnątrz pojawiła się mgła, pamiętajmy o odblaskach. Da nam to pewność, że inni uczestnicy ruchu nas zobaczą.

Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo!