Legnicka Policja zatrzymała sprawców kradzieży

Ostatni tydzień był dla legnickiej Policji niezwykle pracowity. Poinformowano o zatrzymaniu podejrzanych, którzy odpowiedzialni byli za kradzieże w Legnicy. Działali niezależnie od siebie. Pierwszy z nich ma na swoim koncie dwadzieścia cztery przestępstwa, natomiast drugi czternaście.

Legnicka Policja najpierw poinformowała o zatrzymaniu podejrzanego o dokonanie dwudziestu czterech kradzieży sklepowych. Jest nim dwudziestodziewięcioletni mężczyzna.

Według ustaleń Policji, która od dłuższego czasu zbierała materiały i dowody na winę mężczyzny, jest on sprawcą kradzieży różnych przedmiotów sklepowych. Wśród nich są między innymi artykuły drogeryjne, czyli na przykład perfumy czy kosmetyki. Według legnickich policjantów kradł także odzież i artykuły spożywcze. Jego łupem padały głównie sklepy znajdujące się na terenie Legnicy. Po zsumowaniu wartości ukradzionych przedmiotów, oszacowano, że jest to około dwadzieścia tysięcy złotych. Jak podaje legnicka Policja, jego przestępcza działalności trwała kilka miesięcy. Za kradzieże grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia legnicka Policja poinformowała o zatrzymaniu trzydziestodwulatka, który podejrzany jest o dokonanie w sumie czternastu kradzieży na terenie Legnicy.

Kradł głównie materiały budowlane. Zajmował się nieco inną „działalnością” niż dwudziestodziewięciolatek. Pomimo tego, kwota, na jaką oszacowano wartość ukradzionych przedmiotów sięga również dwudziestu tysięcy złotych. Część z ukradzionych rzeczy udało się zabezpieczyć policjantom. Kara jaka grozi mu za popełnione czyny jest jednak wyższa i wynosi siedem i pół roku pozbawienia wolności. Wynika to z faktu, że miał już wcześniej wyrok skazujący, a w momencie popełniania przestępstwa działał w warunkach recydywy. Tym razem zostanie potraktowany surowiej, stąd też większa kara, która mu grozi.

Działania prowadzili Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.