Policja zabezpieczyła w Legnicy narkotyki o wartości 140 tysięcy złotych!

1 grudnia policjanci z Komedy Miejskiej Policji w Legnicy poinformowali o zatrzymaniu poszukiwanego, trzydziestopięcioletniego mieszkańca Lednicy. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd ze względu na karę pozbawienia wolności, którą miał odbyć. Były to 2 lata i 8 miesięcy, ale teraz grozi mu dodatkowo aż 12 lat!

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Legnicy, mężczyzna posiadał przy sobie w momencie dokonywania zatrzymania dwa foliowe woreczki. W jednym znajdował się susz roślinny, a w kolejnym biała, sproszkowana substancja. Policjanci zabezpieczyli je, a następnie przebadali. Były to narkotyki: marihuana oraz amfetamina. Po przeliczeniu okazało się, że to około 600 jednostek handlowych.

Policja zdecydowała się także na przeszukanie mieszkania mężczyzny, którego zatrzymano. Tam także znaleziono narkotyki, podobnie jak wcześniej marihuanę, a także kokainę.

Mężczyznę przewieziono do zakładu karnego, gdzie nie tylko będzie musiał odbyć zasądzoną wcześniej, za inne przestępstwa karę, ale także czekać będzie na kolejny wyrok w związku z ujawnionymi narkotykami. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Legnicy, za ten czyn, czyli posiadanie znacznej ilości środków odurzających i wprowadzanie ich do obrotu grozi kara nie tylko grzywny, ale także kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Po zsumowaniu narkotyków znalezionych przy legniczaninie, a także tych zabezpieczonych w mieszkaniu, łączna ich wartość przekroczyła 140 tysięcy złotych. Po przeliczeniu, było to około 6 tysięcy porcji handlowych, które prawdopodobnie miały trafić na czarny rynek.

Działania prowadzone były przez Komendę Miejską Policji w Legnicy i dolnośląską Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.