Mikołajkowa zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka przy ulicy Wandy w Legnicy

Do jutra, czyli piątku 4 grudnia, poprzez stronę zrzutka.pl można dołożyć swoje parę groszy, do mikołajkowej akcji pomocy podopiecznym z Domu Dziecka przy ulicy Wandy w Legnicy.

Za pieniądze uzbierane podczas akcji, organizatorzy zobowiązali się zakupić najpotrzebniejsze rzeczy dla wszystkich dzieci, przebywających obecnie w placówce, także tych najmniejszych. Wśród rzeczy wymienianych w potrzebach, znajdują się nie tylko zabawki czy słodycze, ale także na przykład pampersy, które posłużą młodszym dzieciom.

Obecnie w Domu Dziecka mieszka 26 dzieci. Ich wiek jest bardzo różny. To najmłodsze ma 9 miesięcy, najstarsze natomiast 17 lat. O stycznia przyszłego roku liczba mieszkańców zwiększy się o 16 dzieciaków, potrzebny więc będzie dodatkowy sprzęt. Już teraz za zabrane pieniądze udało się zakupić sprzęt, który posłuży w jadalni i kuchni. Jest to uzgodnione z dyrekcją placówki, dzięki temu wiadomo, że na pewno zostanie to dobrze i mądrze wykorzystane, a przy okazji jest naprawdę potrzebne.

Organizatorzy zbiórki to legniczanie, Paweł i Kacper, znani niektórym z Youtubowego kanału „Odjechani TV”, gdzie zajmują się tematem motoryzacji.

Jak sami mówią, mając kontakt z wieloma firmami z tej branży, postanowili poświęcić swój czas i energię na pomoc innym. Zorientowali się, że wiele osób z przedsiębiorstw, z którymi współpracują, jest zainteresowanych pomocą. Zorganizowali więc zbiórkę pieniędzy dla Domu Dziecka. Ta akcja to ich „debiut”. Początkowo nie spodziewali się zbyt wielkiego odzewu. Okazało się jednak, że wiele ludzi postanowiło się zaangażować w ich pomysł i obecnie kwota zebrana na ten cel przekroczyła już w sumie (nie tylko na zrzutka.pl) ponad 7,5 tysiąca złotych.

Paweł i Kacper z każdego etapu przygotowywań prezentów dla dzieci, nagrywają filmik, dzięki czemu darczyńcy będą wiedzieli, jak wyglądało „zaplecze”. Gwarantują także, że zostaną przedstawione rachunki i faktury. Planują także zawieź prezenty do dzieciaków, specjalnie ozdobionym autem dostawczym. W planach jest oświetlenie do tysiącem światełek. Mają nadzieję, że pomysł spodoba się dzieciom i jeszcze bardziej ucieszą się z całej akcji i rzeczy, które otrzymają.

6 grudnia, około godziny 17.00 organizatorzy dostarczą prezenty do Domu Dziecka. Warto włączyć się w tą akcję, pomóc dzieciakom, umilić im ten świąteczny czas. Wspomnienia z tegorocznego Mikołaja, na pewno zostaną z nimi na długo. Rzeczy, które otrzymają, z pewnością posłużą im jeszcze przez długi czas.