Tragiczny wypadek na rynku w Legnicy

Na terenie Rynku w Legnicy, jedna kobieta doznała poważnych obrażeń i została przewieziona do szpitala po tragicznym zdarzeniu drogowym. W wyniku kolizji jej roweru z mężczyzną prowadzącym hulajnogę elektryczną, kobieta doznała uszczerbku na zdrowiu. Wobec mężczyzny, który jest sprawcą tego nieszczęśliwego incydentu, może zostać wniesiony akt oskarżenia o spowodowanie wypadku, co grozi mu surową karą pozbawienia wolności.

Zgubne wydarzenie miało miejsce w centrum Legnicy, dokładnie 8 maja, krótko po godzinie 17:00. Rowerzystka, która ucierpiała w wyniku zderzenia, doznała poważnych obrażeń głowy oraz nóg i natychmiast została przetransportowana do szpitala. Jak informuje komisarz Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy legnickiej policji, sprawca wypadku poruszał się hulajnogą elektryczną na Rynku i nie ustąpił pierwszeństwa jadącej z prawej strony rowerzystce, co doprowadziło do kolizji.

Obie osoby zaangażowane w zdarzenie zostały poddane testowi na obecność alkoholu w organizmie, który wykazał, że byli oni trzeźwi. Jeśli jednak okaże się, że obrażenia rowerzystki są na tyle poważne, że zagrażają jej życiu, mężczyzna prowadzący hulajnogę może zostać skazany nawet na 8 lat pozbawienia wolności.