Prezydent Legnicy zaprasza na Noc Muzealną i nowość: zwiedzanie Urzędu Miasta!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się 13 maja, Prezydent Legnicy Maciej Kupaj zapowiedział nadchodzące wydarzenie – Noc Muzealną. Zaprosił wszystkich na ten wyjątkowy event, który odbędzie się 18 maja. Zdradził także jedną z atrakcji tej nocy – możliwość zwiedzania Urzędu Miasta między godziną 14 a 16. Szereg atrakcji, które przygotowano na tę noc, przedstawili również dyrektor OSiR w Legnicy, Jolanta Skrzypczak oraz dyrektor Muzeum Miedzi, Marcin Makuch.

Muzeum Miedzi oferuje mnóstwo atrakcji podczas Nocy Muzealnej. Spacerując po gmachu ZUS czy odwiedzając magazyny teatralne przy ul. Jordana, uczestnicy będą mogli zaangażować się w różne zabawy z historią i sztuką. Przewidziano również warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Tegoroczna Noc Muzealna odbywać się będzie pod hasłem „Rzeźba”. Wszystko zacznie się od wernisażu prac Katarzyny Bułki-Matłacz, cenionej polskiej rzeźbiarki tworzącej w nurcie realizmu magicznego. Artystka, związana z międzynarodowym stowarzyszeniem Art PAIR’ International, będzie obecna na miejscu i sama oprowadzi po swojej wystawie, dzieląc się historią swoich prac. Oczywiście, dostępne będą również wszystkie pozostałe wystawy.

W ofercie Muzeum Miedzi znajdą się także atrakcje o charakterze historycznym, takie jak zwiedzanie Zamku Piastowskiego, Muzeum Bitwy Legnickiej czy bazyliki św. Jadwigi w Legnickim Polu. Po zapadnięciu zmroku przed publicznością przejedzie kawalkada historycznych aut, co z pewnością przyciągnie uwagę nie tylko miłośników historii, ale również entuzjastów motoryzacji. A na dziedzińcu zamkowym odbędzie się koncert skrzypcowy wybitnej legniczanki Magdaleny Pańczuk. Jak co roku, uczestnictwo w wydarzeniach Nocy Muzealnej jest bezpłatne.