Kampania zieleni miejskiej: ponad 7,5 tysiąca kwiatów ozdobi publiczne przestrzenie miasta

W mieście rozpoczęła się doroczna kampania związana z nasadzaniem kwiatów w rabatach, która ma na celu nadać więcej uroku i wyrazistości przestrzeniom publicznym. W tym roku zaplanowano posadzić przeszło 7,5 tysiąca egzemplarzy roślin. Inicjatywa zadebiutowała na placu Powstańców Wielkopolskich, gdzie nasadzenia staną się stałym elementem pejzażu, a w kolejnych dniach prace będą kontynuowane w innych lokalizacjach – między innymi w parku miejskim, w sekcji nazywanej ogrodem francuskim.

W tegorocznych nasadzeniach uwzględnione zostaną różne gatunki roślin, od aksamitek, przez begonie i supertunie, aż po pelargonie rabatowe. Co więcej, program nie ogranicza się tylko do popularnych gatunków – wśród nowych roślin znajdą się także takie egzotyczne piękności jak gazania lśniąca, rozplenica słoniowa, zielistka lub uczep rózgowaty.

Po początkowym etapie sadzenia rośliny przejdą proces hartowania, który zajmie około dwóch tygodni, po którym mieszkańcy i goście miasta będą mogli podziwiać efekty prac – żywe, kwitnące dywany kwiatowe, które powinny pojawić się już pod koniec maja. Tego typu nasadzenia nie tylko dodają estetyki miejskim przestrzeniom, lecz również świadczą o trosce i dbałości władz miasta o jego otoczenie.