Odbudowa zabytkowej hali dworcowej w Legnicy na ukończeniu po wieloletnich opóźnieniach

Renowacja hali dworcowej w Legnicy, która trwała dłużej niż przewidywano, jest na skończeniu. PKP Polskie Linie Kolejowe, które nadzorowało ten projekt, oddało do użytku pierwszy z odrestaurowanych peronów. W najbliższym czasie podobny los czeka kolejne perony. Długotrwałe opóźnienia sprawiły, że w pewnym momencie musiał zostać poszukiwany nowy wykonawca projektu, co spowodowało całkowite wstrzymanie prac.

Na chwilę obecną otwarto dla publiczności jedynie peron numer trzy, z którego pasażerowie korzystają od kilku dni. Prace remontowe wciąż są prowadzone na pozostałych peronach oraz na dachu hali, jednak już teraz można zaobserwować, że prace dobiegają końca. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez instalację wind.

Odnowa historycznej hali peronowej trwa już sześć lat. Pasażerowie korzystający ze stacji w Legnicy mogą już korzystać z odnowionego peronu numer trzy. Budowa hali peronowej jest zakończona. Prace na peronie numer cztery i głównym przejściu również dobiegają końca. Radosław Śledziński, członek zespołu prasowego PKP PLK z Warszawy, informuje, że planowane zakończenie obecnego etapu inwestycji przewidziane jest na maj bieżącego roku. Łączny koszt prac wykonanych przez obecnego i poprzedniego wykonawcę wynosi około 60 milionów złotych.