Siłowe wtargnięcie policji do nielegalnej "jaskini" hazardu w Legnicy

W ostatni piątek, jedna z głównych ulic Legnicy stała się miejscem akcji przeprowadzonej przez lokalne siły porządkowe. Policja i funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego podjęli decyzję o siłowym wejściu do jednego z lokali, gdzie podejrzewano prowadzenie zakazanej działalności hazardowej.

Akcja zaczęła się 25 kwietnia, dokładnie o godzinie 22.00. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, we współpracy z celnikami, przystąpili do realizacji zaplanowanej operacji. Właśnie tam, na jednej z ważniejszych arterii miasta, podejrzewano prowadzenie działalności związanej z hazardem, a konkretnie – eksploatację nielegalnych automatów do gier.

Wejście do lokalu było możliwe dzięki wyłamaniu drzwi. Po wkroczeniu do środka, funkcjonariusze ujawnili maszyny gotowe do użytku – były podłączone do prądu i skonfigurowane. W lokalu przebywała również 33-letnia kobieta, mieszkanka Legnicy.

W trakcie przeszukania obiektu, policjanci zabezpieczyli sprzęt elektroniczny oraz 10 automatów do gier. Automaty były wyposażone w gry losowe o komercyjnym charakterze, które są regulowane przez prawo i wymagają stosownej koncesji. Eksperymenty procesowe przeprowadzone na miejscu przez funkcjonariuszy potwierdziły, że maszyny działały niezgodnie z ustawą o grach hazardowych.

Prawo jest bardzo surowe dla osób prowadzących nielegalną działalność hazardową – kary mogą sięgać 100 tys. zł za pojedynczy automat. Dodatkowo, za organizowanie gier hazardowych grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.