Maciej Kupaj jako nowo wybrany prezydent Legnicy składa uroczyste ślubowanie

Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej Legnicy, Maciej Kupaj, który ostatnio został wybrany na stanowisko prezydenta miasta, złożył uroczyste ślubowanie. Przed nim zaszczyt ten mieli również radni aktualnej kadencji.

Rotę ślubowania dla radnych odczytała najmłodsza z nich, Laura Mucha. Po niej, prowadzący posiedzenie Jan Szynalski, rozpoczął procedurę wyczytywania nazwisk radnych jeden po drugim. Każdy z nich, na swoje nazwisko odpowiedział „ślubuję”, co było dopełnione dodatkowym zdaniem „tak mi dopomóż Bóg”. Następnie przyszedł czas na Macieja Kupaja.

„Przyjmując godność Prezydenta Miasta Legnicy, uroczyście zapewniam, że zachowam wierność prawu, a powierzony mi urząd będę pełnić jedynie dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Legnicy. Ślubuję” – tak brzmiały słowa Macieja Kupaja, prezydenta Legnicy.

W swoim przemówieniu prezydent Legnicy powiedział: „Mamy ambitne plany. Nasza kampania wyborcza stała się powszechnym planem na najbliższe lata. Wszyscy wiedzą, że nie była to krótka lista obietnic. Ten program zwyciężył, teraz musi triumfować Legnica. Dzisiaj przyszliśmy do pracy pełni nowej energii. Czeka nas wiele zadań, wiele obowiązków i wiele problemów, ale jesteśmy zdeterminowani, aby doprowadzić Legnicę do sukcesu. Budujemy lepszą Legnicę, nie tylko dla nas samych, ale również dla naszych rodziców, dziadków i dzieci. Nie ma wątpliwości, że Legnica jest jedna i ma miejsce w sercach nas wszystkich. Wszystkich znamienitych gości, wszystkich radnych, wszystkich pracowników urzędu, dyrektorów instytucji, prezesów spółek gminnych i wszystkich obecnych tutaj. Wszystkich, którzy nas obserwują przez internet. Wszystkich mieszkańców Legnicy. Jestem prezydentem miasta Legnicy, prezydentem dla każdego mieszkańca, także tych, którzy na mnie nie głosowali” – przyznał Maciej Kupaj.