17-letni mieszkaniec Legnicy odpowiedzialny za serię zniszczeń samochodowych szyb

Kilka dni temu, legnicka policja została powiadomiona o czterech incydentach dotyczących uszkodzenia szyb w pojazdach. Po analizie zgłoszeń, funkcjonariusze doszli do wniosku, że wszystkie przypadki łączy wspólny wzór postępowania.

Pod koniec listopada, do komendy napłynęły informacje o zniszczonych bocznych szybach w samochodach marki Renault i Peugeot. Kolejne zgłoszenie nadeszło 1 grudnia, a dotyczyło uszkodzonej przedniej oraz bocznej szyby w Toyocie oraz bocznej szybie w ciężarówce marki Man.

Po intensywnym śledztwie, funkcjonariusze ustalili, że sprawcą zniszczeń jest 17-letni legniczanin. W czwartek wyśledzili młodego mężczyznę i odwiedzili mieszkanie w Legnicy, gdzie prawdopodobnie przebywał.

Gdy zobaczył policjantów, nastolatek zdecydował na ucieczkę przez okno na dach trzypiętrowego budynku wielorodzinnego. Nie odstraszyła go nawet obecność śniegu na dachu. Funkcjonariusze bezzwłocznie wezwali na miejsce straż pożarną i przy pomocy podnośnika dostali się na dach budynku. Tam zatrzymali mężczyznę i bezpiecznie sprowadzili go na ziemię. W trakcie weryfikacji w systemach policyjnych, wyszło na jaw, że 17-latek był poszukiwany przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy – relacjonuje kom. Jagoda Ekiert z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.